• slayt
  • slayt
  • slayt
  • slayt
  • slayt
  • slayt
  • slayt
  • slayt
  • slayt
  • slayt
Duyurular


Çorum Hava Durumu
Anket
Döviz Bilgieri
Merkez Bankası Döviz Kuru
  ALIŞ   SATIŞ
USD 19,1532   19,1878
EURO 20,8450   20,8825
       
Özlü Sözler
Din kardeşinin ayıbını örten kimsenin, Allah Teala dünya ve ahirette kusurunu örter.
İnegazili Köyü Hakkında


İnegazili Köyü Hakkında Bilgiler

 

Köyümüz Çorum vilayeti Sungurlu ilçesine bağlı şirin bir köydür. Çorum'a 121 km,Sungurlu ya 41 km mesafededir.Delice çayı köye 5 km mesafeden geçmektedir.

 

Ayrıca köyümüzde sulama göleti vardır. Köyümüzün etrafı meşe ormanı ve verimli bir arazi ile çevrilidir. İklim olarak yazları sıcak ve kurak kışları soğuk geçmektedir. Tipik bir kırsal iklime sahiptir. Arpa Buğday tahılı yapılmaktadır.

 

Köyümüz ekonomik olarak iyi durumdadır.1960 lı yıllardan sonra hızlı bir şekilde büyük şehirlere göç yaşamıştır. Şu anda köyün nüfus'u yazları artmakta kışın azalmaktadır. İstanbulda yaşayan hemşerilerimizin geneli çorap sektöründe faaliyet göstermekte olup bu sektörde önemli bir yere sahiptir.

 

Çorap sektöründe büyük firmaların çoğunluğu hemşerilerimize ait olup buda bizim için övünç kaynağı olmakta dır.Ankara da ki hemşerilerimizin bir kısmı özel sektörde ve kamu kurumunda faaliyet göstermektedir.Hemşerilerimiz örnek bir dayanışma ve yardımlaşma faaliyeti içindedir.

 

Köyümüzün camii, okulu,sağlık ocağı,ukul lojmanı,selektör binası,köy konağı ve aşevi kültür merkezi iş adamları ve köy halkının dayanışması ile yapılmıştır.Köyümüzün etrafında piknik yerleri ve çeşmeler bulunmaktadır.

 

Köyümüz de şebeke suyu, kanalizasyon sistemi faal durumda olup,yaklaşık 16.000 metrekare de kilit taşı döşenmiştir.Köyümüz asfalt yol ile Sungurlu ve karayolu şebekesine bağlıdır.

 

İnegazili Tarihçesi Hakkında Bilgi İçin TIKLAYINIZ

 

www.inegazilikoydernegi.com inegazili köyü inegazili hakkında inegazili köyü web sayfası inegazili köyü dernek inegazili kültür derneği inegazili nerede inegazili neraya bağlı inegazili köyü'ne nasıl gidilir.

 

Başkan'ın Mesajı
Aidat Borcu Sorgulama
Son Ziyaretçi Yorumları
EYYÜP SERTKAYA
Komşu Köy Delice Kavak Köyünden Ben Eyyüp Sertkaya.Bu Sayfaya Emeği Geçenleri Tebrik Ediyorum Emeğinize Sağlık.Bu vesileyle Tüm İnegazili Komşu Köy Ahalisine Sağlık Afiyetler Dilerim Ankara dan Selamlar

Bülent
Ben antalyada hotel genel müdürüyüm , siteyi gezdim , sizlerle gurur duyuyorum , [ rahmetli ihsan orakcının torunuyum , sizlere bi faydam olursa lütfen arayınız .

Hakan özçelik
İnegazili köyünün güzel yurdumun güzel köyüne selam ve saygılarımla aeo


Tüm ziyaretçi yorumları için tıklayınız.
Günlük Gazeteler
© Copyright 2019  V4.1 Tüm Hakları Saklıdır.
Top