• slayt
  • slayt
  • slayt
  • slayt
  • slayt
  • slayt
  • slayt
  • slayt
  • slayt
  • slayt
Köyümüz Hakkında


İnegazili Köyü Hakkında Bilgiler

 

Köyümüz Çorum vilayeti Sungurlu ilçesine bağlı şirin bir köydür. Çorum'a 121 km,Sungurlu ya 41 km mesafededir.Delice çayı köye 5 km mesafeden geçmektedir.

 

Ayrıca köyümüzde sulama göleti vardır. Köyümüzün etrafı meşe ormanı ve verimli bir arazi ile çevrilidir. İklim olarak yazları sıcak ve kurak kışları soğuk geçmektedir. Tipik bir kırsal iklime sahiptir. Arpa Buğday tahılı yapılmaktadır.

 

Köyümüz ekonomik olarak iyi durumdadır.1960 lı yıllardan sonra hızlı bir şekilde büyük şehirlere göç yaşamıştır. Şu anda köyün nüfus'u yazları artmakta kışın azalmaktadır. İstanbulda yaşayan hemşerilerimizin geneli çorap sektöründe faaliyet göstermekte olup bu sektörde önemli bir yere sahiptir.

 

Çorap sektöründe büyük firmaların çoğunluğu hemşerilerimize ait olup buda bizim için övünç kaynağı olmakta dır.Ankara da ki hemşerilerimizin bir kısmı özel sektörde ve kamu kurumunda faaliyet göstermektedir.Hemşerilerimiz örnek bir dayanışma ve yardımlaşma faaliyeti içindedir.

 

Köyümüzün camii, okulu,sağlık ocağı,ukul lojmanı,selektör binası,köy konağı ve aşevi kültür merkezi iş adamları ve köy halkının dayanışması ile yapılmıştır.Köyümüzün etrafında piknik yerleri ve çeşmeler bulunmaktadır.

 

Köyümüz de şebeke suyu, kanalizasyon sistemi faal durumda olup,yaklaşık 16.000 metrekare de kilit taşı döşenmiştir.Köyümüz asfalt yol ile Sungurlu ve karayolu şebekesine bağlıdır.

 

İnegazili Tarihçesi Hakkında Bilgi İçin TIKLAYINIZ

Başkan'ın Mesajı
Aidat Borcu Sorgulama
Duyurular


İnegazili Köyü Logo


Çorum Hava Durumu
Anket
Döviz Bilgieri
Merkez Bankası Döviz Kuru
  ALIŞ   SATIŞ
USD 32,7810   32,8400
EURO 35,0464   35,1096
       
Özlü Sözler
Uyku, ölümün kardeşidir.
Son Ziyaretçi Yorumları
Betül Unatoğlu
canım köyüm hersey her an çok güzel toprak kokuyorr memleketim:) web sitemiz çok güzel daha da güzel olacağına inanıyorrum ve web sitemize i̇negazili canlıyı olarak izlemeyi çok istiyorruz inşallah gelir :)) uzaktan köyümüz hasret kaldık:(())

İbrahim PEKRİZ
HAYIRLI ramazanlar

EYYÜP SERTKAYA
Komşu Köy Delice Kavak Köyünden Ben Eyyüp Sertkaya.Bu Sayfaya Emeği Geçenleri Tebrik Ediyorum Emeğinize Sağlık.Bu vesileyle Tüm İnegazili Komşu Köy Ahalisine Sağlık Afiyetler Dilerim Ankara dan Selamlar


Tüm ziyaretçi yorumları için tıklayınız.
Ziyaretçi Sayacı
Bugün: 47
Dün: 172
Toplam: 9650

 

© Copyright 2024  V4.4 Tüm Hakları Saklıdır.


Top